Zdroje světla

Není LED jako LED. Obyčejné svítilny používají obyčejné levné LED, které však svým výkonem připomínají spíše bludičky nad močálem. Moderní výkonné svítilny používají LED komponenty od společnosti Cree, světového lídra v inovacích světelných zdrojů. Firma se snaží stále zdokonalovat kvalitu, světelný výkon a zároveň hledá způsoby snížení energetické náročnosti zdrojů světla. Pokud vás zajímají detaily, přečtete si více na BetterLight.Cree.com

Pojďte se zorientovat v nejčastěji používaných Cree LED zdrojích pro přenosné svítilny.

 

XP-E

ok-led-xpe_med_large

Velmi výkonná LED s velmi malým rozměrem 3.4x3.4 mm. Maximální světelný výstup je 307 lm, při maximálním proudu 1 A a napětí 3.5 W. Používá se v menších svítilnách, čelovkách. Tolik se nezahřívá.

 

 

XM-L

ok-led-xml_med_large

Král ve svém oboru - nejvýkonější samostatná dioda s bílým světlem, rozměr jen 5x5mm. Při maximálním proudu 3 A a napětí až 10 W dokáže dosáhnout svítivého výkonu 1040 lm. Má skvělý úhel dosvitu (125 stupňů), používá se u velmi výkonných světel. Např.:

 

 

XM-L2

ok-led-xml2_med_medium

Ještě o něco vylepšená výkonnost XM-L diody dosáhne až 1052 lm. Najdete např. zde:

 

 

XR-E

ok-led-xre_med_compact

Cree XR-E Led začala revoluci výkonných malých LED diod, které začali nahrazovat tradiční zdroje. Její nové verze z ní dělají velmi výkonný zdroj při dobré spotřebě. Používá se v menších čelovkách, dosahuje při maximálním proudu 1A a proudu 4W až 251 lm.

 

Světla máte možnost filtrovat právě podle zdroje, vybírejte ve filtru "Typ diody".

 

 

Zajímavý zdroj: Flashlight Wiki

 

ok-guide-icon Další průvodci